Co warto wiedzieć o grzybkach halucynogennych?

Prawdopodobnie każdemu z nas nie raz obiło się o uszy hasło ‘grzybki halucynogenne’. Czym tak dokładnie one są? Jaki mają wpływ na mózg i funkcjonowanie człowieka? Na te i inne pytania z tym związane postaramy się odpowiedzieć w tym właśnie artykule.

Czym są grzybki psychodeliczne?

Substancją odpowiadającą za wszelkie zmiany po spożyciu grzybków halucynogennych jest psylocybina. To ona odpowiada za zmiany percepcji, świadomości a często nawet wywołuje przeżycia kojarzone z mistycyzmem. Spora część osób uznaje je za niebezpieczny narkotyk a z kolei inni twierdzą, że są one niegroźne. Najnowsze badania wskazują z kolei, że psylocybina może mieć zastosowanie w leczeniu zaburzeń psychiatrycznych. Jeżeli decydujemy się na ich zakup, korzystajmy tylko ze sprawdzonych źródeł. Możemy na pewno zaufać sprawdzonej firmie Golden Teacher i zamówić je prosto do swojego domu. Pamiętajmy jednak, że uprawa tego typu grzybków jest w tym momencie w Polsce nielegalna.

Na co wpływają grzyby psylocybinowe?

Grzybki halucynogenne to tak naprawdę nie do końca poprawne określenie. Psylocybina nie wywołuje halucynacji, czyli widzenia urojonych obiektów. Znacznie lepszym ale niestety rzadko spotykanym określeniem są grzyby psychodeliczne.

Jaki więc mają one wpływ na nasz mózg? Pozytywnych aspektów ich działania jest naprawdę dużo. Co najważniejsze, wpływają one na neurogenezę i neuroplastyczność mózgu. Jeszcze nie tak dawno uważano, że u dorosłej osoby nie tworzą się już nowe neurony ani połączenia. Najnowsze badania wskazują, że będąc pod wpływem psylocybiny, wytwarzają się nowe ścieżki przekaźników. Są one tymczasowe i znikają gdy działanie grzybów minie. Wywołuje to doznania takie jak synestezja czy też poszerzanie świadomości.

Grzyby psylocybinowe  poprawiają również kreatywność. Ten aspekt nie był poddany wielu badaniom, lecz badacze zaobserwowali tutaj znaczny ich wpływ na “otwarcie umysłu”. Artyści poddani obserwacji lepiej wykorzystywali swoją wiedzę i kreatywność po substancji.

GROWKIT Golden Teacher nie tylko dla początkujących mykologów

Miłośnicy grzybów i badań nad nimi na pewno poleciliby GROWKIT Golden Teacher również i początkującym. odmiana ta idealnie nadaje się do badań. To grzybnia legalna w Polsce. Nie znajdziemy  niej psylocybiny więc możemy spokojnie ją sprzedawać i kupować. Nie można jednak doprowadzić do wyrośnięcia owocników z growkit.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.