Czym jest destylator do wody?

Proces destylacji wody opiera się na dwóch zjawiskach – wrzeniu i skraplaniu. Zadaniem destylatora jest zwiększenie jego efektywności, tak aby można było uzyskać czystą chemicznie i biologicznie wodę. Jak zatem działa destylator do wody i gdzie znajduje swe zastosowanie?

Zasada działania destylatorów wody

Zasada, w myśl której działają destylatory wody, jest bardzo prosta. Otóż są to urządzenia, które składają się z dwóch podstawowych elementów:

  • grzałki

  • przestrzeni służącej do skraplania

Obydwa elementy są ze sobą połączone w taki sposób, aby para pochodząca z wrzenia (parowania) cieczy, jak najszybciej przedostała się do miejsca skraplania. Destylatory do wody charakteryzują się dość dużą mocą, dzięki czemu woda jest szybciej doprowadzona do stanu wrzenia. Dodatkowo urządzenia te wyposażone są w zestawy czujników, dzięki którym kontrolowane jest ciśnienie panujące w układzie oraz poziom wody znajdujący się w zbiorniku.

Destylator wody – korzyści stosowania

Oferując destylatory, sklep stawia na rozwiązania zapewniające niezawodność pracy w każdych warunkach. Zadaniem tych urządzeń jest usunięcie z wody wszystkich zanieczyszczeń, jakie mogłyby stanowić zagrożenie dla człowieka. Dzięki zjawisku wrzenia wody destylator Invest Horeca:

  • zabija bakterie, grzyby i inne mikroorganizmy

  • usuwa z wody szkodliwe pierwiastki chemiczne, takie jak chlor lub fluor

  • eliminuje pozostałości nawozów i pestycydów

Co ważne, usunięcie ww. składników ma uzasadnienie zdrowotne, ale też i praktyczne. Brak niektórych z nich (np. wapnia i magnezu) sprawi, że woda destylowana używana do zaparzania kawy lub herbaty nie będzie pozostawiała kamienia na grzałce.

Zastosowanie destylatorów wody

Destylatory do wody to urządzenia, które znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych branżach. Najczęściej używa się ich w gastronomii. Dzięki nim można przygotować wodę, która będzie w 100% bezpieczną dla gości. Za pomocą destylatorów można stworzyć warunki do przygotowywania posiłków oraz napojów. Warto jednak dodać, że urządzenia te mogą być wykorzystywane w wielu innych branżach. Udostępniając klientom destylatory, sklep może przygotować interesujące rozwiązania dla branży chemicznej lub motoryzacyjnej. Trzeba bowiem pamiętać, że destylowana woda nie jest tak aktywna chemicznie, jak ciecz zawierająca w swoim składzie różne rozpuszczone pierwiastki i substancje.

Reasumując, destylatory Invest Horeca to urządzenia przydatne szczególnie w branży gastronomicznej. Prostota obsługi w połączeniu z dużą wydajnością, to największe atuty tych sprzętów.

Materiał zewnętrzny

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl