Dom kanadyjski cena rynkowa

Budowa domu kanadyjskiego to w ostatnim czasie marzenie wielu ludzi. Spora część osób decyduje się na takie rozwiązanie, bowiem ma dość tłocznych metropolii oraz chcą być o wiele bliżej natury. Domy kanadyjskie są coraz częściej spotykane w Polsce. Warto dowiedzieć się, jaka jest ich cena.

Dom kanadyjski cena

Domy kanadyjskie cieszą się w Polsce bardzo ogromną popularnością. Warto zaznaczyć, że cena takiej budowy jest o wiele mniejsza niż w przypadku murowanych domów. Dzięki temu coraz więcej ludzi może sobie pozwolić na zbudowanie takiego domu. Inni z kolei zaoszczędzą bardzo dużo funduszy. Dom kanadyjski to bardzo korzystna i opłacalna inwestycja. Warto dowiedzieć się, co wpływa na ostateczny kosztorys takiego domku. Wielką korzyścią, którą przynoszą domy kanadyjskie, jest niski koszt ich budowy – murowane obiekty mieszkalne są o wiele droższe. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że ostateczny cennik i kosztorys będzie zależał od standardu wykończenia oraz firmy, która zajmie się budową takiego lokum. Warto podkreślić, że domy kanadyjskie są bardzo popularne w Stanach zjednoczonych i w Kanadzie. Moda ta przyszła również do naszego kraju. Dom kanadyjski będzie bardzo solidny oraz bezpieczny dla domowników. Drewno od stuleci uznawane jest za bardzo wytrzymały, szlachetny, a także trwały surowiec. Z tego powodu budowa domu jednorodzinnego bądź letniskowego z drewna nie będzie oznaczała kompromisu między niską ceną a jakością, bowiem dostaniemy jedno i drugie.

Jaki jest koszt budowy domu kanadyjskiego?

Wiele firm wykonuje stan surowy domu kanadyjskiego w zaledwie trzy tygodnie. Budynek budowany jest zgodnie ze wszystkimi normami. Warto zaznaczyć, że finalny koszt budowy domu kanadyjskiego oscyluje od 1 500 zł/m2 do 2 500/m2. Bardzo dużo będzie zależało od firmy, którą wybierzemy do realizacji budowy takiego domu. Trzeba też wspomnieć o tym, że na koszt budowy domu szkieletowego pod klucz wpływać będzie jego wielkość. Dlatego bardzo ważnym parametrem jest współczynnik cena – m2. Warto zwrócić uwagę, że bardzo popularną opcją jest dom kanadyjski o powierzchni 100 metrów kwadratowych, bowiem jest to już komfortowa przestrzeń nie tylko dla pary ceniącej sobie swobodę codziennego życia, ale także dla rodziny z dziećmi. Dlatego domy kanadyjskie mogą być dla każdego. Budowę najlepiej będzie zlecić renomowanej oraz sprawdzonej firmie budowlanej, bowiem liczy się przede wszystkim jakość wybudowanego domu. Dom kanadyjski powinien zachwycić niejedną osobę. Zdecydowanie warto go wybudować.

Przeczytaj więcej na fotosos.pl

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl