Jakie krzesła wybrać? Przegląd najpopularniejszych modeli

Szukanie idealnego krzesła do jadalni jest fatalnym pomysłem, gdy chcemy spędzić wieczór na prostej, szybkiej i nienastręczającej trudności czynności. Wybór, jaki oferuje przeciętny sklep z krzesłami zdaje się nieskończenie wielki. Mamy do wyboru przeróżne konstrukcje, kształty krzeseł i widzimy rozmaite materiały obiciowe. Jak znaleźć coś odpowiedniego dla siebie? Jednym z dobrych sposobów jest zainspirowanie się od innych!

Na początek podkreślmy: krzesła nie muszą być idealnie w tym samym kolorze, co stół. Co więcej, poszczególne krzesła przy stole mogą się od siebie różnić. Eklektyczny komplet jadalniany świetnie sprawdza się we wnętrzach rustykalnych, ale też w aranżacjach loftów i mieszkaniach industrialnych. Poza tym, krzesła jadalniane mogą być niemal fotelami i nadal będzie wyglądało to elegancko. O wygodzie użytkowników nie wspominając!

Krzesła do jadalni z welurowym obiciem

Przechodząc jednak do konkretnych pomysłów, popatrzmy na szalenie modne ostatnio krzesła jadalniane z welurowymi obiciami. Mimo że zdają się pasować jedynie do wnętrz nowoczesnych, urządzonych w stylu glamour, to jednak z powodzeniem odnajdą się i w aranżacjach skandynawskich (lub japandi), a nawet w jadalniach i salonach w stylu boho. Szczególnie udane są modele obite tkaniną w kolorze butelkowej zieleni lub dojrzałego granatu ze złotymi nóżkami.

Fani nieco bardziej delikatnych i jaśniejszych aranżacji z kolei chętnie wybierają welur w kolorze różu, do którego również idealnie pasują złote nóżki. Jeśli dopasujemy takie krzesła do szklanego stołu lub stołu drewnianego utrzymanego w jasnej tonacji. Poszukując krzeseł welwetowych, które będą dobrze komponowały się z dużą ilością drewna we wnętrzu i które same będą miały drewnianą, a nie metalową, konstrukcję, sięgnijmy po takie kolory tapicerki, jak kość słoniowa, écru, czy też miękki brąz przechodzący w beż. Takie i inne modele znajdziecie w sklepie Fajnekrzesla.pl.

Krzesła z tworzywa sztucznego

Jeszcze dwie dekady temu utożsamiane jedynie z kompletami ogrodowymi, nie zawsze dobrej jakości. Dziś już wiemy, że białe plastikowe krzesła z drewnianymi nóżkami to hit sprzedaży, nie tylko wśród klientów poszukujących wyposażenia wnętrz nowoczesnych lub wręcz loftowych. Ma je w swojej ofercie prawie każdy sklep z krzesłami. Niewielkie, zgrabne i bardzo wygodne (bo odchylane jest w nich oparcie) krzesła z tworzywa sztucznego pasują do uwielbianych przez nas obecnie wnętrz w stylu scandi.

Można wpasować je także do jadalni w stylu boho (jednak tutaj należy z tym uważać, bo zdecydowanie lepiej nadadzą się w tym przypadku krzesła z naturalnych materiałów, takich jak trawy morskie, czy rattan. Jeśli chodzi o popularność, tuż za białymi krzesłami plastikowymi na skośnych, przecinających się nóżkach, podążają krzesła plastikowe czarne. Warto też zwrócić uwagę na krzesła przezroczyste: neutralne, nowoczesne, niezawłaszczające przestrzeni w aranżacji. Trafne w projektach wnętrz nowoczesnych i glamour, ale dobre też do mieszkań, w których dominuje biel, szarość i beż.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl