Odkurzacz do basenu – jak działa taki sprzęt, jaki model wybrać do zbiornika?

Odkurzacz do basenu okazuje się bardzo pomocnym i praktycznym sprzętem. Aby móc cieszyć się czystą wodą w niecce, warto rozważyć jego zakup. Odpowiednio dobrane urządzenie podniesie komfort użytkowania zbiornika wodnego. Baseny ogrodowe narażone są na liczne zanieczyszczenia, a ich usunięcie z pewnością ułatwi odkurzacz.

W jaki sposób działa ręczny odkurzacz basenowy?

Producenci oferują między innymi ręczne odkurzacze do basenu, czyli wysięgniki z wężem. Taki sprzęt należy podłączyć do pompy filtrującej, aby móc przy jego użyciu oczyszczać zanieczyszczone dno. Ręczny odkurzacz do basenu to sprzęt z głowicą wyposażoną bardzo często w szczotki, które ułatwiają zmywanie nalotu oraz wzruszenie brudu. Takie rozwiązanie sprawdzi się do małych basenów ogrodowych. Efektywność oczyszczania niecki zależy głównie od mocy posiadanej przez nas pompy basenowej. Standardowe modele odkurzaczy wyposażone są w osobną pompę i filtry, które podnoszą skuteczność działania sprzętu. Sprawdzą się do basenów rozporowych oraz stelażowych.

Produkty ręczne zasilane są bateriami, prądem z sieci, podciśnieniem z węża ogrodowego albo akumulatorem. Decydując się na taki sprzęt, należy liczyć się z tym, że oczyszczenie basenu może zająć sporo czasu i być męczące. Alternatywą dla urządzeń ręcznych są automatyczne roboty do czyszczenia basenu. Taki sprzęt wykonuje całą pracę za nas i jest wyposażony w kilka programów. Nadaje się zwłaszcza do większych zbiorników wodnych, w których to ręczne czyszczenie okazuje się zbyt problematyczne.

Jaki odkurzacz do basenu ogrodowego?

To, jaki odkurzacz do basenu sprawdzi się w danym przypadku najlepiej, zależy w dużej mierze od wielkości niecki. W przypadku niewielkich zbiorników zbudowanych w ogrodzie basenów rozporowych, stelażowych czy dmuchanych, odkurzacz ręczny okaże się wystarczający. Do większych niecek najlepszych rozwiązaniem są akumulatorowe odkurzacze automatyczne, które dokładnie i wydajnie oczyszczają dno basenu, jak i niekiedy jego ścianki. Odkurzacz do basenu zasilany sieciowo to profesjonalne urządzenie czyszczące z pompą i filtrem. Wyróżnia się wysoką mocą, z tego względu jest zalecany większym zbiornikom. Wybierając odkurzacz, należy zwrócić uwagę także na filtrowanie. Godne polecenia są modele ze wbudowanym filtrem. W przypadku dużych basenów warto zainwestować w produkt podłączany pod instalacje filtrującą basenu. Jeśli chodzi o sposób zasilania, to propozycje akumulatorowe sprawdzą się w mniejszych i średnich zbiornikach, natomiast do tych dużych polecane są urządzenia zasilane sieciowo.

Odkurzacz do basenu to funkcjonalny i skuteczny sposób na utrzymanie zbiornika w czystości. Taki sprzęt można zakupić już w cenie kilkudziesięciu złotych, jeśli chodzi o proste urządzenia.

Materiał zewnętrzny

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl