Personalizacja pokoju nastolatka

Pokoje w mieszkaniu dla kilkuosobowej rodziny pełnią różne funkcje. Jeden z nich zazwyczaj jest przeznaczony na salon, w którym spotykają się wszyscy członkowie rodziny i przyjmuje się tam gości. Oprócz niego znajdują się pomieszczenia, które stanowią strefę prywatności. Na pewno będzie to sypialnia dla rodziców. Każde dorastające dziecko również chce mieć swoją własną przestrzeń w mieszkaniu, w której może czuć się swobodnie. Dla młodszych dzieci można urządzić pokoje według uznania rodziców, ale aranżacja pokoju nastolatka musi się odbywać z jego udziałem. Chłopiec czy dziewczynka w okresie dorastania ma swój gust, potrzeby i preferencje. Trzeba to uwzględnić również przy urządzaniu ich pokoi.

Funkcjonalność to podstawa

Niezależnie od tego, ważną sprawą jest funkcjonalność pomieszczenia. Na pewno powinna się w nim znaleźć pojemna szafa na ubrania i bieliznę. Pomoże to dziecku utrzymać porządek na co dzień. Drugim niezbędnym elementem jest regał na książki, podręczniki, różne pomoce naukowe, lub kolekcję płyt. W miejscu dobrze naświetlonym światłem naturalnym stanie biurko z nadstawką na podręczne przybory i szufladami na drobiazgi. To wszystko jest podstawowym wyposażeniem. Dobór elementów ozdobnych można już pozostawić do samodzielnej aranżacji pokoju nastolatka. Dziecko wybierze sobie kolor ścian lub wzór tapet, łóżko albo rozkładany tapczanik i rozmaite detale dekoracyjne.
Jeśli aranżacja pokoju nastolatka będzie w dużej mierze pozostawiona jego inwencji, przestrzeń ta uzyska całkowicie osobisty charakter.

nall.pl

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl