Dekoracje na Wielkanoc

Wielkanoc jest uznawana za jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich. Jego istotą jest celebracja misterium paschalnego Jezusa Chrystusa, czyli jego męki, śmierci oraz zmartwychwstania. Święto to obchodzone jest w Kościołach chrześcijańskich.

Zwyczaje Wielkanocne

Święta Wielkanocne celebruje się poprzez różnego rodzaju zwyczaje świąteczne. Jednym ze zwyczajów świąt Wielkanocnych jest między innymi malowanie pisanek. Pisanki są to po prostu jaja, zazwyczaj kurze, ale też gęsie czy kacze. Ozdobione są one poprzez wykonywanie różnego rodzaju technik dekoracyjnych takich jak malowanie, wydrapywanie, przyklejanie różnorodnych elementów czy też inne techniki, zgodne z wyobraźnią i wizją twórcy. Kolejnym elementem zwyczajów Wielkanocnych jest przygotowywanie święconki. Święconka jest to potoczna nazwa różnych pokarmów takich jak chleb, mięso, jaja czy chrzan. Są one specjalnie przygotowywane oraz układane w koszyczkach. Następnie święci się je w Wielką Sobotę we wszystkich Kościołach Katolickich w Polsce, a także w innych europejskich krajach. Kolejnym bardzo tradycyjnym zwyczajem podczas Świąt Wielkanocnych jest śmigus-dyngus. Jest to zwyczaj, który polega na wzajemnym polewaniu się wodą z zaskoczenia. Kultywowany jest w obecnych czasach głównie przez młode pokolenia. Zwyczaj ten organizowany jest najczęściej z samego rana w Poniedziałek Wielkanocny. Święta Wielkanocne z całą pewnością obejmują szereg różnego rodzaju zwyczajów i tradycji, które realizowane są w każdej rodzinie.

Dekoracje na Wielkanoc

Dekoracje na Święta Wielkanocne związane są między innymi z tradycjami i zwyczajami, które wynikają z tych świąt. Wśród nich można wymienić różnego rodzaju dekoracje związane z takim symbolem jakim jest jajko. Jajka mogą być dekorowane na różne sposoby. Można wykonać ozdobne jajka z papieru dekoracyjnego lub z cekinów. Jajka można również wykonać w formie wydmuszek i ozdobić je złotym lub srebrnym kolorem. Następnie można je ułożyć w inspirujące kompozycje z różnego rodzaju dodatkami. Jajka mogą być również ozdobione dekoracyjnymi skorupkami różnego rodzaju. Doskonałą dekoracją może być także wazon wielkanocny zrobiony ze słoika. Można w nim umieścić różnego rodzaju świąteczne akcenty, a nawet zmieniać je co jakiś czas. Można w nim nawet umieścić świeże kwiaty. Świeże kwiaty można również posadzić w pięknie ozdobionej dekoracyjnej skrzyneczce. Idealnie sprawdzą się także różnego rodzaju wianki na stoły. Wianki tworzą bardzo naturalne i delikatne dekoracje na stołach czy też powieszone na ścianach. Wiosenne wieńce mogą być także tworzone z materiałów innych niż świeże kwiaty. Mogą one zawierać na przykład sztuczne kwiaty oraz styropianowe jajka. Tego rodzaju wieńce mogą zawisnąć na przykład nad kominkiem lub na drzwiach. Dobrym pomysłem na dekoracje może być również umieszczenie we wnętrzu różnego rodzaju ozdobnych tekstyliów takich jak dekoracyjne poduszki na przykład z motywem zająca. Na stół można także położyć obrus lub bieżnik ze świątecznym motywem.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl