Dekoracja z kamienia naturalnego

Naturalny kamień elewacyjny


Jak zostało wcześniej napisane, kamień elewacyjny to jeden z najtrwalszych materiałów, jakich można użyć przy wykańczaniu budynku. Porównując go do elewacji tradycyjnej, jest to materiał bardzo praktyczny i niewymagający obsługi. Z biegiem czasu nie niszczeje, nie zmienia swojego koloru i nie wymaga częstych remontów. W porównaniu do elewacji tynkowej jest to materiał znacznie trwalszy, niewymagający mycia i malowania. Trzeba wziąć też pod uwagę, że naturalny kamień prezentuje się niezwykle elegancko i zawsze będzie modnym materiałem.

Jako pewną alternatywę do kamienia elewacyjnego można przyjąć płytkę klinkierową. Sama w sobie jest bardzo trwała i może wyglądać elegancko, jednak sposób jej montażu sprawia, że i tak wymaga regularnych przeglądów i remontu od czasu do czasu. Fugi, które sa niezbędne przy jej zakładaniu z czasem zaczynają się kruszyć i niszczeją.


Kamień naturalny nie wymaga prawie wcale przeglądów, a sposób jego montażu sprawia, że raz kładziemy materiał i możemy o nim zapomnieć. Jedyną pracą pielęgnacyjną, której wymaga, jest impregnacja elewacji nie częściej niż raz na 5 lat. Proces ten pomaga utrzymać kamień w czystości, nie osadza się na nim kurz, a ewentualny brud zostanie spłukany przez deszcz. O jakimkolwiek ręcznym szorowaniu, czy myciu myjką ciśnieniową można zapomnieć. To pomaga zaoszczędzić czas na inne prace wokół budynku.

Kamień naturalny doskonale się sprawdza jako izolator temperatury. W lecie będzie świetnie sprawdzał się jako dodatkowa ochrona termiczna przed upałami, z kolei w zimie pomoże Ci utrzymać ciepło w domu. Właściciele budynków z elewacją z kamienia naturalnego bardzo doceniają, że nie muszą wydawać dużych pieniędzy na ogrzewanie, a brak dużych wahań temperatury w ciągu dnia znacznie zwiększa komfort użytkowania pomieszczeń.

Nie bez znaczenia jest fakt, że elewacyjny kamień naturalny izoluje budynek od wilgoci. Wilgoć nie tylko jest szkodliwa dla naszego zdrowia, ale też skraca żywotność wielu sprzętów w domu i powoduje grzyby i pleśń na ścianach. Kamień elewacyjny doskonale izoluje dom od wilgoci i zwiększa jego żywotność. Skutki zdrowotne tego problemu w domu również nie pozostają bez znaczenia, astma, alergie, choroby układu oddechowego, ból gardła i oczu to wszystko czynniki, które są powodowane przez wilgoć w pomieszczeniach mieszkalnych.


Panele elewacyjne z kamienia dekoracyjnego to jedna z prostszych rzeczy do montażu. Płytki mają kształt litery „Z” i bez problemu łączą się między sobą. Dzięki temu nawet mniej wprawny fachowiec jest w stanie zrobić to szybko i dobrze. Jedynym aspektem, o którym trzeba pamiętać przy montażu, jest użycie białego kleju. Kamień naturalny wymaga jego zastosowania po to, by nie powstały odbarwienia na jego powierzchni i byś mógł cieszyć się jego naturalnym kolorem przez długie lata. Szeroka gama produktów znajduje się na stronie https://kamiennewnetrza.pl/kamien-dekoracyjny

kamień elewacyjny

 Czy kamień nadaje się jako element wykończenia wnętrz?


Oczywiście, że tak! Kamień jest jednym z najdłużej używanych materiałów budowlanych przez człowieka. Można go używać w każdym pomieszczeniu bez względu na jego przeznaczenie. Trwałość tego materiału i jego ponadczasowy wygląd sprawiają, ze architekci wnętrz chętnie proponują kamień nie tylko jako element dekoracyjny, ale również funkcjonalny w takich pomieszczeniach jak łazienka czy kuchnia.

Jeśli chcemy wyposażyć salon, to możemy użyć nie tylko kamienia, lecz również materiałów, które doskonale potrafią go imitować. Produktem, który cieszy się bardzo dużą popularnością przy aneksach kuchennych i salonach,  są płytki marmurowe Carrara lub gres Carrara. Oba te produkty wyglądają bardzo elegancko i potrafią cieszyć oko nawet najbardziej wymagających klientów. Najbardziej premium materiałem kamiennym, którego możemy użyć w salonie, jest oczywiście naturalny marmur. Wadą tego materiału jest cena, jednak odpowiednio użyty we wnętrzu wygląda wręcz zjawiskowo. Alternatywą dla niego może być gres, który jest sporo tańszym materiałem i cechuje się dużą trwałością. W przypadku drobnych dekoracji lub okładzin sprawdzi się fornir kamienny, cegiełki lub łupki. Te elementy kamienne coraz częściej trafiają na okładzinę kominków, pełniąc funkcję ozdobną i izolacyjną.

Przy projektowaniu kuchni lub jadalni bardzo częstym wyborem na podłogę jest kamień naturalny, gres lub płytki ceramiczne, które kamień imitują. Charakter tych materiałów sprawia, ze bardzo łatwo utrzymać je w czystości i są niezwykle praktyczne. Kamień dekoracyjny dobrze się sprawdzi w miejscach wymagających trwałego materiału, który jest odporny na zabrudzenia i zarysowania. Wykorzystanie płytek kamiennych polerowanych na wysoki połysk pomiędzy szafkami kuchennymi jest bardzo dobrym pomysłem, który spełni swoją rolę przez długie lata.

Kamień do wykończenia łazienki? Sprawdzi się bardzo dobrze w tym pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę, że w łazience często jest mokro i ślisko, stosując kamienne płytki podłogowe w znacznym stopniu podnosimy bezpieczeństwo. Szczególnie gdy mamy do czynienia z kabiną prysznicową powinniśmy rozważyć zastosowanie kamiennych płytek z antypoślizgową strukturą. Dobrze sprawdzi się również gres. Trzeba zwrócić uwagę, by powierzchnia płytki była odpowiednio chropowata w dotyku. To niemal gwarantuje nam, że przy kontakcie z wodą nie stanie się śliska. Kamień w łazience potrafi być bardzo długotrwałym materiałem.

Jeśli szukacie Państwo produktów z kamienia polecamy sklep https://kamiennewnetrza.pl/ 

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl