Jak wystylizować półkę ścienną?

Jednym z możliwych elementów wystroju wnętrz może być między innymi półka ścienna. Stanowi ona zarówno element dekoracyjny, jak i funkcjonalny, ponieważ możliwe jest na niej przechowywanie rzeczy.

Rodzaje półek ściennych

Istnieje wiele rodzajów półek ściennych. Wśród nich można wyróżnić półki drewniane, z płyty, półki metalowe czy szklane. Każda z nich posiada inną specyfikację. Półki drewniane są wykonane z drewna. Jest to materiał bardzo trwały, który posiada niepowtarzalny wygląd. Ten rodzaj półek produkowany jest z różnego rodzaju drewna, a także w różnej kolorystyce. Półki z tego materiału nawet po wielu latach wyglądają bardzo dobrze, bo można je poddawać różnego rodzaju renowacjom. Główną zaletą półek drewnianych jest możliwość ich dowolnego formowania, ponieważ drewno jest materiałem, który można łatwo kształtować. Kolejnym rodzajem półek ściennych są półki z płyty MDF. Płyta MDF, podobnie jak drewno, jest bardzo popularnym materiałem do produkcji różnego rodzaju mebli. Płyta taka posiada w swoim składzie zmielone drewno oraz inne dodatki. Półki metalowe są kolejnym rodzajem półek ściennych. Są one wykonane z metalu. Charakteryzują się bardzo wysoką trwałością oraz wytrzymałością na różne uszkodzenia, dlatego można na nich przechowywać również cięższe przedmioty. Kolejnym rodzajem półek ściennych są półki wyprodukowane ze szkła. Szkło jest materiałem, który pasuje do wystroju wielu nowoczesnych wnętrz. Idealnie nadaje się do pomieszczeń takich jak łazienka i kuchnia, ponieważ dobrze reaguje na wilgoć istniejąca w powietrzu. Różne rodzaje półek dedykowane są do różnych pomieszczeń w domach i mieszkaniach.

Stylizacje półek ściennych

Z całą pewnością wiele osób zastanawia się jak wystylizować półkę ścienną. Rodzaj możliwych do wyboru stylizacji zależy jednak od charakteru pomieszczenia, w którym dana półka ma zawisnąć. Półki w salonie mają za zadanie przede wszystkim dekorować pomieszczenie. W tym pomieszczeniu najczęściej montuje się półki wieszane na ścianach. Na półkach w salonie można umieścić różnego rodzaju elementy dekoracyjne takie jak ramki na zdjęcia i bibeloty. Często są na nich stawiane także książki. Zawieszane półki w kuchni pełnią przede wszystkim funkcję praktyczną. Umieszczane są na nich zazwyczaj różne elementy wyposażenia kuchni takie jak przyprawy w dekoracyjnych słoiczkach lub inne produkty w ozdobnych opakowaniach. Często umieszcza się również na nich akcesoria kuchenne o różnym zastosowaniu. Półki można też wykorzystać do zaprezentowania pięknej zastawy kuchennej. Półki w łazience, podobnie jak w kuchni, spełniają głównie funkcje praktyczną. Umieszcza się na nich różnego rodzaju produkty oraz akcesoria, które powinny być pod ręką w łazience. Półki są idealnym miejscem na wyeksponowanie posiadanych kosmetyków. Kolejnym pomieszczeniem, w którym mają zastosowanie półki ścienne jest pokój dziecięcy. Podobnie jak w salonie, pełnią w nim w szczególności funkcje dekoracyjną. Jednakże podczas montażu półki w pokoju dziecka najważniejszą kwestią jest upewnienie się, że jest ona bezpiecznie zamontowana.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl