Czym charakteryzuje się styl art deco?

Wśród popularnych stylów we wnętrzach można wskazać styl art deco. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z jego szczegółową charakterystyką. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie pięknej aranżacji w tym klimacie.

Wykorzystanie antyków

Styl art deco największą popularnością cieszył się w dwudziestoleciu międzywojennym. Aktualnie można w nim znaleźć bardzo dużo nawiązań do poprzednich epok, ale także widoczny jest w nim powiew nowoczesności. W stylu art deco bardzo duże znaczenie ma odpowiedni dobór mebli. Bardzo dużą popularnością cieszą się antyki, które związane są zarówno z tradycją, jak i kulturą. Warto umieścić w swoim wnętrzu antyczne meble, które będą miały pewne nawiązania do nowoczesności. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie klimatycznego wnętrza.

Przeczytaj też, czym charakteryzuje się styl vintage

Zaokrąglone formy

W stylu art deco bardzo często wykorzystywane są także różnego rodzaju zaokrąglone formy. Dlatego warto zastanowić się nad ich zastosowaniem w swoim wnętrzu, jeśli planuje się zaaranżowanie go właśnie w tym stylu. Zaokrąglone formy dotyczą przede wszystkim dekoracji. Wśród najlepszych pomysłów na ich użycie można wskazać zawieszenie na ścianach okrągłych luster lub obrazów. Natomiast na podłogach można umieścić okrągłe dywany, które będą nadawały niepowtarzalności każdemu wnętrzu.

styl art deco

Pikowane meble

Art deco styl wielu osobom kojarzy się także z luksusem. Dlatego z całą pewnością można stwierdzić, że jest nieco podobny do stylu glamour. W obu tych stylach bardzo często wykorzystywane są pikowane meble tapicerowane, które stanowią fantastyczną dekorację każdego wnętrza. Oprócz tego chętnie się także stosuje tapicerowane zagłówki łóżek, dzięki czemu są one wygodniejsze. W stylu art deco bardzo duże znaczenie ma odpowiednie dostosowanie do siebie detali wystroju wnętrza, dlatego pomieszczenia są stworzone w tak spójnym klimacie. Dzięki temu przyjemnie można w nich spędzać swój wolny czas.

Wzorzyste materiały

Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie umieszczenie wzorzystych materiałów w pomieszczeniach, które są aranżowane w stylu art deco. Wzorzyste materiały sprawią, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru i będzie unikatowe. Szczególnie poleca się w tym przypadku są wzory kwiatowe oraz geometryczne. Doskonale będą się one prezentowały jako element wystroju wnętrza w każdym pomieszczeniu w domu lub mieszkaniu, zarówno salonie, jak i sypialni. Warto wykorzystać w praktyce wzorzyste materiały oraz sprawdzić, czy będą się dobrze komponowały z pozostałymi elementami wystroju wnętrza.

Kolorystyka

Podczas aranżowania pomieszczenia w stylu art deco warto szczególną uwagę zwrócić także na kolorystykę wnętrza oraz poszczególnych elementów, które będą się w nim znajdować. Polecane są przede wszystkim wszelkie stonowane barwy. Wśród nich można wymienić na przykład jasne beże oraz brązy, ale także delikatne róże i żółcie. Oprócz tego możliwe jest także zastosowanie kontrastowego połączenia jasnych oraz ciemnych kolorów. Kontrast także będzie bardzo dobrze wyglądał w pomieszczeniach urządzonych w stylu art deco.

Sprawdź również https://homedelight.pl/piekne-dodatki/

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl