Czym jest styl urban jungle?

W związku z postępującą urbanizacją, ludzie szukają sposobów na to, by radzić sobie w otaczającym ich, betonowym środowisku. Szczególnie w dużych miastach, gdzie powietrze jest zanieczyszczone, wiele osób pragnie przekształcić swoje mieszkania w bardziej przyjazną i zdrową przestrzeń. Jedną z głównych wad życia w bloku czy wieżowcu jest brak ogrodu. Odpowiedzią na rozwiązanie tego problemu jest styl urban jungle. To świetny sposób, by przemycić do mieszkania nieco zieleni, która przecież kojarzy się z naturą.

Czym jest styl urban jungle?

Styl urban jungle, to nic innego, jak wprowadzenie do wnętrza apartamentu zielonych elementów. To nie tylko rośliny, ale również botaniczne wzory. Tapeta z motywem kwiatowym idealnie pasuje do idei miejskiej dżungli. Oprawione plakaty z egzotycznymi roślinami czy ceramiczne figurki kaktusów, to także strzał w dziesiątkę.

Materiały, z których wykonane są dodatki, powinny kojarzyć się z naturą. Drewno, korek czy rattan świetnie się sprawdzą w tej roli. Raczej należy unikać plastiku, szkła i metalu.

Powyższe materiały mają również duży wpływ na paletę kolorów, jaką można zastosować w tak urządzonym mieszkaniu. Wnętrze miejskiej dżungli charakteryzuje się odcieniami drewna i gleby. Biel jest preferowanym kolorem, jeżeli chodzi o ściany i sufit, ale bardzo dobrze sprawdzi się również ciemna zieleń.

Jakie rośliny najbardziej pasują do stylu urban jungle?

Najważniejszym składnikiem miejskiej dżungli są domowe rośliny. W tej kwestii można iść na całość. Nie trzeba się ograniczać do jednej czy dwóch doniczek postawionych gdzieś w kącie apartamentu. Im więcej roślin, tym lepiej!

Monstera i jej wspaniałe, ogromne liście doskonale prezentuje się w okolicach sofy. Odpowiednio ustawione filodendrony wyglądają jak girlandy. Pomysłowe aranżacje kaktusów i roślin powietrznych, które rosną całkowicie bez gleby pięknie prezentują się na ściennych półkach.

Ważne jest, aby rośliny wyglądały stylowo i atrakcyjnie. Nie wystarczy włożyć ich do przypadkowej doniczki. Wielu producentów oferuje eleganckie rozwiązania, które zupełnie odmieniają otoczenie. Duże metalowe donice czy wiszące na ścianie kosze wykonane z trawy morskiej są najlepszym wyborem.

Zieleń jest zdrowa

Życie w otoczeniu roślin, to coś więcej niż zwykły trend – to nowe podejście do życia. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak dobrze czuje się w zielonym, tętniącym życiem otoczeniu.

Rośliny filtrują szkodliwe substancje w pomieszczeniu i poprawiają jego klimat. Nawilżają powietrze, co sprzyja poprawie odporności. Zmniejszają także uczucie stresu i pomagają zachować spokój. Element wystroju w postaci roślin, to szybki i łatwy sposób na poprawę akustyki w źle wyciszonych pokojach.

Styl urban jungle, to przede wszystkim spójność i naturalność. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie, należy pamiętać, by meble były wykonane z naturalnie wyglądających materiałów. W szczególności podłoga, która jest ważnym elementem każdego wnętrza powinna podkreślać charakter miejskiej dżungli.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl