Melbe drewniane, kontra rattanowe – które wybrać?

Przebywanie na świeżym powietrzu w gronie najbliższych osób to doskonały relaks . Aby wypoczynek na tarasie, balkonie czy w przydomowym ogrodzie był w pełni komfortowy oraz przyjemny warto zadbać o odpowiednie meble do ogrodu. Jakie zatem wybrać, aby stworzyć niepowtarzalną strefę wypoczynku?

Tradycyjne, drewniane meble ogrodowe

Meble z drewna od wielu lat cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.
Dziś na rynku można spotkać niezwykle ciekawe, drewniane meble
o różnorodnych odcieniach oraz z oryginalnymi słojami. Drewniane stoły, ławki czy krzesła to tylko niektóre z ciekawych propozycji rynkowych. Tego typu meble doskonale prezentują się w altanie w otoczeniu kwiecistej zieleni.

Decydując się na zakup drewnianych mebli ogrodowych warto pamiętać o tym, aby odpowiednio o nie zadbać, bowiem w przeciwnym razie ulegną one zniszczeniu. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne, w postaci deszczu warto drewniane meble przed sezonem odpowiednio zaimpregnować. Wówczas to każdy zestaw drewnianych mebli ogrodowych potrafi posłużyć niezawodnie przez długie lata.

Trwałe, drewniane meble egzotyczne – Rattanowe, nowoczesne meble ogrodowe

Dziś w wielu nowoczesnych ogrodach coraz częściej można spotkać niezwykle pięknie się prezentujące meble z rattanu. Ten egzotyczny materiał jest pozyskiwany z palmowej winorośli. Pionowo biegnące słoje gwarantują bardzo wysoką elastyczność wici, dzięki czemu jej złamanie nie wchodzi w grę.

Rattan, to wysokiej jakości tworzywo, które nie odkształca się oraz jest bardzo łatwe w pielęgnacji. Ponadto rattanowe meble są bardzo odporne na letnie warunki atmosferyczne. Niemniej gdy nadchodzą mroźne dni, warto przechowywać je w pomieszczeniu posiadającym dodatnią temperaturę. Wybór rattanowych mebli ogrodowych to doskonałe rozwiązanie, bowiem stanowią one doskonałe połączenie funkcjonalności z niebanalnym wyglądem i estetyką.

Z kolei dla wszystkich miłośników nowoczesnego designu polecane są meble z technorattanu, który to stanowi syntetyczny odpowiednik egzotycznego rattanu. Tego typu meble doskonale komponują się otaczającą ogród zielenią, są lekkie oraz bardzo odporne na uszkodzenia.

Szeroki wybór sprawia, że każdy klient może wybrać meble idealne do swoich potrzeb, dzięki czemu biesiadowanie w ogrodzie będzie niezwykle miłe oraz przyjemne.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl