Ogród wertykalny ciekawym miejscem

Marzeniem wielu osób niezależnie od miejsca zamieszkania jest posiadanie ogrodu. Właściciele domków jednorodzinnych stojących na mniejszej lub większej działce mogą pozwolić sobie na założenie ogrodu na zewnątrz domu, lecz mieszkańcy bloków już nie mają takiej możliwości. Lecz zawsze mogą założyć ogród wertykalny.

Czym jest taki ogród?

Ogród wertykalny jest zieloną ścianą, która może znajdować się na zewnątrz budynku, jak również na murach ogrodzeniowych, albo wewnątrz budynku. Ogrody wertykalne mogą zdobić wnętrze domu lub mieszkania, balkonu, tarasu, werandy, biurowców, restauracji, hoteli i wszystkich innych wnętrz. Ogrody takie zwane również ogrodami pionowymi cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju, jak i na świecie, gdyż posiadają wiele zalet. Ogród wertykalny jest bardzo piękną ozdobą wewnętrzną na przykład salonu, czy sypialni. Stanowi oazę, w której chce się przebywać. Pobyt w pomieszczeniu posiadającym pionowy ogród jest czystą przyjemnością, gdyż działa odprężająco, redukuje stres, poprawia humor. Dzięki temu, że w pomieszczeniu znajduje się wiele roślin staje się ono dobrze napowietrzone i posiada odpowiedni poziom wilgoci w powietrzu. W pomieszczeniach z zielonym ogrodem jest też mniej kurzu i dlatego warto założyć go w tych domach lub mieszkaniach, w których przebywają osoby zmagające się z alergią lub niewydolnością oddechową. Jak również w pomieszczeniu osoby starszej, niepełnosprawnej lub chorej i przykutej do łóżka. Zielona ścian na taką osobę będzie działała bardzo dobrze, gdyż poza walorami powietrznymi będzie dawać miłe wrażenie pobytu wśród natury. Będzie uspakajać, poprawiać nastrój, dodawać energii i chęci do życia.

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak zbudować ogród wertykalny?

I tu osoby te można zaskoczyć bardzo pozytywnie, gdyż założenie takiego ogrodu nie jest ani trudne, ani drogie. Zielony ogród wewnętrzny może zajmować całą ścianę lub tylko część ściany. Ogród pionowy najlepiej założyć w pomieszczeniu z dostępem promieni słonecznych i na oświetlonej ścianie. To jak będzie on wyglądał zależy od naszych upodobań, od wielkości ściany, od środków pieniężnych, które możemy przeznaczyć na założenie ogrodu i od naszej fantazji. Wykazując się pomysłowością i umiejętnościami możemy stworzyć wspaniale wyglądający ogród niemalże za darmo używając do jego stworzenia produktów z tak zwanego odzysku. Możemy również zakupić gotowe element do stworzenia zielonego ogrodu na ścianie i samodzielnie je zainstalować. Gdy jednak nie mamy smykałki konstrukcyjnej, a mamy środki finansowe, to zawsze możemy zwrócić się o pomoc do firmy zajmującej się tworzeniem takich ogrodów. Uzyskamy od nich profesjonalne porady, jak i przy wykonaniu uwzględnienie naszej wizji ogrodu na ścianie.

Zielony ogród na ścianie, to cudowne miejsce, które będzie obfitować w nasze ulubione rośliny. Trzeba jednak pamiętać o właściwym doborze roślin, które będą rosły obok siebie. Ma to wielkie znaczenie dla rozwoju roślin. Najlepiej wybierać kwiaty, które nie wymagają wiele pielęgnacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób niedomagających.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl