Rośliny na taras – być blisko natury

Mając dostęp do balkonu lub tarasu istnieje możliwość, żeby stworzyć miejsce, które pozwoli przybliżyć się do natury. Jest to idealna przestrzeń dla długich, wieczornych posiedzeń pod gołym niebem. Jeśli warunki nam sprzyjają, dodatkiem przy takim spędzaniu czasu, może być grill lub ognisko. Można poczuć wolność w obrębie własnego domu.

Wszystko co potrzebne

Żeby sprawić, że miejsce, takie jak taras będzie dla nas atrakcyjne, trzeba zaplanować co na nim powinno się znajdować. Co oczywiste, wszystko zależy od prywatnych preferencji użytkownika. Z pewnością jednak, będzie kilka elementów spójnych.

Meble ogrodowe, to element wystroju, który nada ogólnego stylu całości. Muszą być one dobrane do warunków panujących w tym miejscu. Jeśli posiadamy zadaszenie, wtedy możemy pozwolić sobie na wykorzystanie mebli z innych materiałów niż w przypadku tarasu pod gołym niebem.

Jeśli posiadamy chociaż mały daszek, wtedy dla naszych mebli możemy bez problemu dobrać poduszki. Dzięki temu, że będą zakryte, mamy pewność, że nagła zmiana pogody nie spowoduje wielu zniszczeń. Oczywiście, nic nie będzie odporne na szalejące wichury, jednak nie będziemy musieli obawiać się nagłych opadów.

Kontakt z naturą

Smaczku dla ogrodów oraz tarasów dodadzą bujne rośliny. W przypadku ogrodu dobrym rozwiązaniem są żywopłoty, które oddzielają przestrzeń od widoku z zewnątrz. Rośliny na taras powinny być dostosowane do klimatu panującego w naszym kraju. Ciekawym wizualnie elementem, będą rośliny pnące, które nadadzą niemal mistycznego oblicza.

Zmorą każdego wieczornego posiedzenia są owady, które tylko czekają na odpowiedni moment, żeby nas zaatakować. Żeby ochronić się przed komarami, warto zasadzić kocimiętkę, która odstrasza tych niechcianych gości. Nie da to zupełnej wolności od tych owadów, ale z pewnością zredukuje nieco ich ilość. Ta sama roślina odstrasza również kleszcze a jednocześnie ma bardzo ładny wygląd.

Rośliny na taras

Swoboda

Jeśli odpowiednio dobierzemy rośliny i wyposażenie tarasu, wtedy będziemy mogli cieszyć się pełną swobodą, bez wzroku przechodniów i sąsiadów. Dobrze zadbany żywopłot będzie atrakcyjną alternatywą dla płotów, które z czasem zaczynają szpecić.

Ogród daje również możliwość stworzenia namiastki kurortu wypoczynkowego. Coraz łatwiej dostępne baseny ogrodowe, wraz z możliwością filtracji wody, sprawią, że poczujemy się jak na wakacjach. Nawet wtedy, kiedy będziemy cieszyli się dniem, po godzinach pracy.

Odpowiednio dobrane rośliny na taras sprawią, że uwolnimy się od pasożytów. Jednocześnie kwiaty będą cieszyły oko zarówno nasze, jak i znajomych, których zaprosimy do wspólnego wypoczynku. Pnące gatunki roślin sprawią, że z łatwością uda się ukryć nieestetyczne elementy w postaci słupów nośnych. Da to wrażenie większej imersji w świat natury. Ograniczeniem jest wyobraźnia, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasz ogród i taras był oświetlony pochodniami. Odrobina pomysłu i już można cieszyć się niezwykle stylową przestrzenią, która będzie blisko naszego domu.

Redakcja kaktusy-sukulenty.pl